English|فارسي  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: شنبه ٠٥ بهمن ١٣٩٨

نظرسنجی

میزان رضایت دانشجویان، اساتید و کارکنان از خدمات آموزشی دانشگاه

بسیار خوب
خوب
متوسط
ضعیف  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش دکتر کارگری مسئول روابط عمومی حوزه معاونت آموزشی دانشگاه

کارگاه "حل مسئله و تکنیک های خلاقیت "

در راستای توانمند سازی کارشناسان حوزه توسعه مدیریت و منابع  دانشگاه   ، کارگاه آموزشی فوق در در مورخه های 19 و 20 دی ماه با حضور کارشناسان حوزه توسعه مدیریت و منابع ستاد دانشگاه ،  مراکز آموزشی درمانی  ارومیه ، دانشکده ها و مراکز بهداشت شهرستان های تابعه در محل سالن مرکز RTDC دانشگاه با رویکرد مخاطب محوری برگزار گردید.

پذیرش بروز مشکل در روابط بین فردی و در محیط های سازمانی بعنوان امری  اجتناب ناپذیر قدم اول در مهارت حل مسئله می باشد . با نگرش مثبت به رویکرد پذیرش  مشکل و با تعریف دقیق مسئله و استفاده از تکنیک های خلاقیت می توان به ارائه راه حل های متعدد برای حل مسئله پرداخت . در گام بعدی با بهره گیری از جدول ماتریس می توان بهترین گزینه و راه حل مشکل را پیدا کرد و در قدم بعدی با برنامه ریزی مناسب به اجرای آن پرداخت  و در صورت عدم تحقق پیامدهای گزینه انتخابی به بازنگری و ارزشیابی مجدد حل مسئله مبادرت ورزید.مقاومت در مقابل تغییر ، عدم تحمل اختلاف سلیقه ، انجام محدودیت در روش انجام کار ، فشار کاری زیاد بر کارکنان ، انتقاد از اندیشه های نو ، بوروکراسی اداری ، محدود بودن طرق ارتباط با مدیر ، بازداشتن کارکنان از ریسک کردن و آزمون و خطا از مهمترین موانع سازمانی خلاقیت می باشند . مشتری محوری هدف نهایی در سازمان های خلاق بوده که با توجه به نیازمندهای کارکنان و دریافت کنندگان خدمات ، بدنبال جلب حداکثری رضایت آحاد مردم می باشند.

در این کارگاه دو روزه ، دکتر کارگری مدرس دوره ، در مورد" آشنایی با مفاهیم مسئله ، شیوه های مقابله مسئله مدار و هیجان مدار ، مراحل حل مسئله و تصمیم گیری ، خلاقیت ، اجزای تفکر خلاق ،  موانع خلاقیت ، خصوصیات افراد خلاق ، روش های تقویت خلاقیت و تکنیک های خلاقیت از جمله بارش افکار ، تکنیک گروه اسمی ، تکنیک دلفی ، تکنیک شش کلاه ، تکنیک اسکمپر ، تکنیک شکوه نیلوفر آبی ، تکنیک  پنج جرا ؟ ، تکنیک استخوان ماهی  " آموزش های لازم را ارائه نمودند.

در این کارگاه ، شرکت کنندگان با اجرای کارگروهی ، بحث گروهی ، ایفای نقش و رویکرد مشارکتی به تمرینات لازم مبادرت ورزیدند .
 


١١:٢٥ - 1397/10/22    /    شماره : ٢٢٢٧٣    /    تعداد نمایش : ١٦٣خروج