English|فارسي  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: پنج شنبه ٠١ فروردين ١٣٩٨

نظرسنجی

میزان رضایت دانشجویان، اساتید و کارکنان از خدمات آموزشی دانشگاه

بسیار خوب
خوب
متوسط
ضعیف  چاپ        ارسال به دوست

دکتر کارگری مسئول روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه

اجلاس معاونین آموزشی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور در دانشگاه علوم پزشکی ایران

آقای دکتر محمد رضا محمدی فلاح معاون آموزشی دانشگاه، دراجلاس معاونین آموزشی دانشگاه‌ها ی علوم پزشکی سراسر کشور اقدامات حوزه آموزشی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه را تشریح کرد.

در این اجلاس که  مهرماه 1397 به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار و اقدامات کلان حوزه آموزش دانشگاه ها مورد بررسی قرار گرفت ، دکتر سید حسن هاشمی وزیر بهداشت با تاکید براین که دانشگاه، منشا تمام تحولات است، تصریح کرد: قلب تحول حوزه سلامت، معاونت آموزشي است و  اگر بخواهیم آموزش پزشکی را با آموزش عالی در رشته‌های دیگر مقایسه کنیم، می بینیم که فعالیت‌ها در این حوزه قابل ‏تقدیر هستند .وزیر بهداشت افزود: در پنج سال گذشته معاونت آموزشی وزارت بهداشت، اقدامات با ارزشی انجام داد و بنیانگذار اموری بود که اگر ادامه پیدا کند و ‏مراقبت شود می‌تواند آموزش پزشکی را به قله‌های پیشرفت در این حوزه برساند.  اعتباربخشی دانشگاه‌های علوم پزشکی نشان می‌دهد که در آموزش پزشکی به کیفیت توجه می‌شود. در این بخش نباید ‏کوتاهی شود. از طرفی باید روی ظرفیت‌ها نیز حساس بود

وزیر بهداشت با تاکید بر این که،در برگزاری آزمون ها باید به سمتي برويم كه كشورهاي پيشرفته آزمون هاي خود را برگزار مي كنند، افزود:  يكي از اقدامات بزرگ در اين دوره، راه اندازي سنجش، آزمون الكترونيك و دانشگاه مجازي است

در ادامه این نشست ، دکتر باقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: آموزش عالی بحث مهمی است و در حوزه سلامت اهمیت این بحث بیشتر است چرا که همزمان با آموزش و پژوهش مسئولیت ارائه خدمات را هم برعهده داریم. وی افزود: خوشبختانه در حوزه آموزش عالی سلامت قدم هایی برداشته شده که اگر این قدمها استوار شود می تواند بسیار تاثیرگذار باشد.دکتر لاریجانی با اشاره به مصوبه آمایش سرزمینی و اینکه کشور پهناوری مثل ایران باید به صورت آمایشی اداره شود گفت: این مصوبه توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی به دانشگاهها ابلاغ شده و با تلاش تمامی مدیران در دانشگاهها، حوزه علوم پزشکی پیشروترین حوزه آموزش عالی در اجرای آمایش سرزمینی است.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با بیان اینکه ماموریت گرایی در دانشگاههای علوم پزشکی کشور نهادینه شده گفت: بحث پاسخگویی به نیازهای جامعه توسط دانشگاهها در دست پیگیری است و امیدواریم با اختیاراتی که به دانشگاه ها داده شده و با برنامه برآورد نیروی انسانی که در دست اجرا است نیروی انسانی حوزه سلامت برمبنای نیازهای کشور تربیت شود..

دکتر لاریجانی به برنامه تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی اشاره کرد و گفت: این برنامه یک سند آینده نگارانه به آموزش عالی است و نگاه کلی به آموزش دارد و انتظار داریم دانشگاه ها هم با همین رویکرد به حوزه آموزش در راستای ارتقای این حوزه گام بردارند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت بیان کرد: در وزارت بهداشت موضوع تحول با حمایت های وزیر محترم بهداشت در تمامی حوزه ها پیش رفته و در حوزه آموزش هم قدم های استواری در این زمینه برداشته شده است.

دکتر لاریجانی با تاکید بر اینکه آموزش عالی سلامت باید باتوجه به نقشه توسعه نیروی انسانی که امروز بحث می شود گسترش یابد، اظهار داشت: لازم است دانشگاهها در راستای گسترش بسترهای آموزش مجازی تلاش کنند چرا که این بسترها می تواند در ارائه خدمات مثل تله مدیسین هم استفاده شود. 

وی با اشاره به اینکه اعتباربخشی یک نیاز ضروری برای دانشگاه ها و موسسات ما است اظهار داشت: اعتباربخشی دانشگاه های علوم پزشکی برای اولین بار بعد از انقلاب انجام شد و تمام دانشگاه ها و بیمارستان ها اعتبار بخشی شدند. الان دانشگاه ها باید چالش هایی که در اعتبار بخشی رصد شده ارتقا دهند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: دانشگاه ها الگوی آموزش بین المللی را دارند و جا دارد با این نقشه ارتباطات بین المللی خود را ساماندهی کنند.

وی در پایان اظهار داشت: امیدواریم‌ با همکاری سازمان های ذیربط مثل سازمان برنامه تسهیلات و زیرساخت های آموزش را گسترش دهیم و دانشگاهها با استمرار برنامه های تحول در زمینه ارتقای حوزه آموزش گام بردارند…

 


١٣:٢٥ - 1397/08/05    /    شماره : ٢١١٦٦    /    تعداد نمایش : ٢٦٧خروج