English|فارسي  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: شنبه ٢٩ تير ١٣٩٨

نظرسنجی

میزان رضایت دانشجویان، اساتید و کارکنان از خدمات آموزشی دانشگاه

بسیار خوب
خوب
متوسط
ضعیف  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش دکتر کارگری مسئول محترم روابط عمومی حوزه معاونت آموزش دانشگاه

دوره پزشکی عمومی مطلوب ارزیابی شد / برخی امکانات و فرآیندهای آموزشی دانشگاه در سطح کشور مثال زدنی است

جلسه جمعبندی ارزیابی گروه ارزیاب بیرونی دوره پزشکی عمومی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی صبح 13 تیرماه 1398 در سالن جلسات دفتر ریاست دانشگاه برگزار شد .

دکتر کامران دهقان معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه در حاشیه این جلسه و در گفتگو با پایگاه خبری وب دا گفت: امروز جلسه مهمی با حضور ریاست دانشگاه ، همکاران دانشکده پزشکی و ارزیابان آموزشی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی برگزار شد .

وی افزود: از روز 11 تا 13 تیر ماه ارزیابان بیرونی پزشکی عمومی وزارت میهمان دانشگاه ما بودند و به ارزیابی آموزشی پرداختند .

دکتر دهقان همچنین اضافه کرد: از حدود سال 1394 بسته های تحول و نوآوری در حوزه آموزش علوم پزشکی اجرا می شود و وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی انرژی زیادی را بر تحول در آموزش قرار داده و همچنانکه بحث تحول در نظام سلامت جزو اولویتهای برنامه های وزارتخانه بوده است در بحث تحول در آموزش پزشکی که یکی از استانداردهای بسیار مهم ارزیابی دوره های آموزشی هست نیز چنین می باشد و در همین راستا یکی از مهمترین مقاطع آموزشی در دانشگاههای علوم پزشکی ، مقطع تربیت پزشک عمومی است که در واقع شاید مهمترین بحث تربیتی دانشکده های پزشکی باشد و ما سلامت اقشار مختلف جامعه را به دست این فارغ التحصیلان می سپاریم .


وی افزود: در این زمینه وزارتخانه از حدود سال 1396 برنامه هایی را آغاز کرد که بتواند دوره آموزشی پزشکی عمومی را در دانشگاههای علوم پزشکی بازنگری نماید و در همین راستا از دیماه 1396 هم در دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه در این خصوص اقداماتی انجام شد و استانداردهای حوزه های 9 گانه آموزشی این دوره مورد بررسی و بازنگری قرار گرفت .

معاون آموزشی دانشگاه در ادامه گفت: از روز سه شنبه 11 تیرماه شاهد حضور تیم ارزیاب بیرونی بودیم که در روز اول به بررسی مستندات پرداختند و در روز دوم بررسی ها و بازدید های میدانی را از مراکز آموزشی درمانی انجام دادند و بر طبق برنامه اعلام شده امروز جمعبندی این بررسی ها با حضور دکتر آقازاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان انجام گرفت و بر اساس نظر دکتر بهاری رئیس گروه ارزیاب از دانشگاه علوم پزشکی مشهد ، دوره پزشکی عمومی در دانشگاه علوم پزشکی ارومیه نه تنها مطلوب ارزیابی شد بلکه حتی اعلام کردند که از بعضی از امکانات و فرآیندهای آموزشی نیز الگو برداری نمودند و شاید در سطح کشور مثال زدنی بود .

بنابراین یک جمعبندی خوبی انجام گرفت و ما توانستیم به نقاط ضعف و قوت خود پی بیریم که انشاالله بتوانیم این دوره را هر چه بهتر و پربارتر بر اساس استانداردهای جدید در سالیان آینده برگزار نماییم .


 


١٢:٥٥ - 1398/04/13    /    شماره : ٢٥٣٨٨    /    تعداد نمایش : ٤٩خروج