English|فارسي  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: چهارشنبه ٢٢ ارديبهشت ١٤٠٠

نظرسنجی

نظرسنجي غير فعال مي باشد


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش دکتر کارگری مسئول محترم روابط عمومی حوزه معاونت آموزشی دانشگاه

اولین جلسه شورای آموزشی دانشگاه ویژه مرکز EDC دانشگاه در سال 1400

اولین جلسه شورای آموزشی دانشگاه ویژه مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی دانشگاه  با موضوع جشنواره آموزشی شهید مطهری با حضور معاون آموزش دانشگاه ، مدیران حوزه ستادی معاونت آموزشی  و معاونین دانشکده های تابعه در مورخ 17 فروردین ماه در محل سالن اندیشه دانشگاه  برگزار گردید.

دکتر آرام فیضی، مدیر مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی دانشگاه ضمن تاکید بر اهمیت برگزاری هر چه با شکوه تر جشنواره شهید مطهری بعنوان مهمترین رویداد آموزشی کشور در حوزه علوم پزشکی، بر ضرورت شناسایی اساتید فعال در حوزه آموزش و قدردانی از زحمات آنان در تربیت نسل های آینده مراقبین سلامت جامعه تاکید نمودند.

دکتر کامران دهقان معاون آموزش دانشگاه با تاکید بر لزوم پاسخگویی اجتماعی در حوزه آموزش و توجه به نیازهای جامعه گفت  : پاسخگویی اجتماعی یکی از رسالت های دانشگاه های نسل سوم و چهارم می باشد که بایستی در تربیت دانشجویان به این مفهوم و نیز ایجاد احساس دغدغه مندی اساتید هیات علمی و دانشجویان نسبت به مشکلات جامعه اهتمام ورزید.

معاون آموزش دانشگاه از تدوین برنامه استراتژیک حوزه اموزش در دستیابی به اهداف بلندمدت متعالی در 3-5 سال آینده خبر داد  و اظهار داشت : اساسا  تدوین برنامه استراتژیک دانشگاه ، می بایستی با مشارکت مدیران ارشد ، تعدادی از مدیران میانی و همکاران مرتبط مجموعه دانشگاه  صورت گیرد و بدین منظور لازمست در دانشگاه کمیته ای به منظور  تدوین برنامه استراتژیک  تشکیل شود تا بتوان دورنمای آموزش دانشگاه را به گونه ای شفاف در 5 سال آینده در  بین دانشگاه های کشور و جهان ترسیم نماییم .

دکتر کامران دهقان معاون آموزش دانشگاه تصریح کرد : لازم است نقش خود را در حوزه اموزش ،  از مدیریت به رهبری آموزشی ارتقا داده  تا بتوانیم اهداف بلندمدت متعالی و شفافی را برای آموزش دانشگاه برای 5 سال آینده طراحی کنیم 

دکتر کامران دهقان مهمترین رسالت حوزه آموزش دانشگاه را  ، بهبود کیفیت آموزش،  ارائه آموزش مناسب و  کاربردی برای دانشجویان ذکر کرد و گفت : با توجه به گسترش پاندمی کرونا ،  پیشرفت های سریع و قابل توجه ای  در فعالیت های آموزشی و انطباق با شرایط موجود بویژه استفاده از ظرفیت های آموزش مجازی صورت گرفته  و حتی پیش بینی می گردد در دوران پسا کرونا بتوان از رویکرد آموزش مجازی در تدوین کوریکولوم ها بهره مند گردید .  

معاون اموزش دانشگاه ضمن تاکید بر  اهمیت ویژگی های خلاقیت و ابتکار در دانشگاه های نسل سوم و چهارم گفت : در راستای نیل به اهداف بلندمدت حوزه آموزش می بایستی به مفاهیم کارآفرینی ، تولید ارزش افزوده دانش محور و ارتباط با صنعت و تولید محصولات دانش بنیان توجه ویژه ای داشته باشیم .

در این جلسه که ریاست آن را معاون آموزشی دانشگاه بر عهده داشت بر تقدیر از اساتید فعال در عرصه های مختلف آموزشی از جمله؛ آموزش مجازی در دوران پاندمی کوید 19، المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی کشور، برگزار کنندگان کارگاه های آموزشی مرکز مطالعات و آموزش مداوم جامعه پزشکی تاکید شد. همچنین مقرر گردید  دانشکده ها تابعه نسبت به معرفی اساتید برتر در حوزه آموزش اقدام نمایند .

 

 


٠٧:٣٩ - 1400/01/18    /    شماره : ٣٦٢٦٤    /    تعداد نمایش : ١٧٤خروج